spot_img
7.2 C
Brno
spot_img
DomůFinanceAkciový trh USA v červnu dosáhl největší měsíční růst od ledna

Akciový trh USA v červnu dosáhl největší měsíční růst od ledna

Americký akciový trh v pátek uzavřel proměnlivý týden zisky a za celý červen dosáhl největší měsíční růst od ledna.

Navzdory přetrvávajícím obavám o vývoj v oblasti obchodu investoři posouvaly akcie výše během větší části června poté, co americký Federální rezervní systém posílil očekávání, že v případě nutnosti je připraven snížit úrokové sazby, aby udržel růst ekonomiky.

Index S & P 500 v pátek stoupl o 0,6 procenta na 2 941,76 bodu a za celý měsíc si připsal 6,9 procenta.

Dow Jones

Průmyslový index Dow Jones v závěru týdne vzrostl o 0,3 procenta na 26 599,96 bodu, technologický Nasdaq si přilepšil o 0,5 procenta na 8 006,24 bodu a index menších společností Russell 2000 posílil o 1,3 procenta na 1 566 , 57 bodu, přičemž rostl již druhý den v řadě.
Dařilo se především bankám. Peněžní ústav JPMorgan Chase posílil o 2,7% a akcie Bank of America zdražily o 2,8%. Výrazně stouply také akcie průmyslových a energetických firem.

Akciový trh USA

Poslední týden června tak akciový trh USA uzavřel dvoudenním růstem. V úvodu týdne trh poznamenala vlna výprodeje, jelikož obchodníci přesouvali peníze do méně riskantních aktiv, jako jsou americké vládní dluhopisy.

Zůstávaly však opatrně optimističtí před víkendovým setkáním prezidenta USA Donalda Trumpa a jeho čínského partnera Si Ťin-pchinga.

- Reklama -magazin

Redakce doporučuje

Nejnovější články