spot_img
7.2 C
Brno
spot_img
DomůAktuálněJak zvýšit obrat e-shopu? Používejte tyto 4 taktiky

Jak zvýšit obrat e-shopu? Používejte tyto 4 taktiky

Otázka ohledně zvýšení obratu rezonuje v hlavě začínajícího i ostříleného e-shopaře. Na první pohled jde o úkol hodný mistra – vždyť v malém českém internetovém rybníčku plavou desítky tisíc mřenek, které průběžně pojídají štiky. Na druhou stranu se nabízí množství efektivních způsobů, jak projekt katapultovat před podprůměrnou konkurenci a ukázat jí, kdo v oboru e-commerce umí chodit.

1) Ukažte ostatním, co si o vás myslí spokojení zákazníci

Podle čeho se lidé orientují při výběru e-shopu? V úvahu samozřejmě berou také cenu, ale mnohem častěji sledují recenze zákazníků, kteří již mají s daným prodejcem zkušenosti. Jedná se o fenomén tzv. sociálního potvrzení, kdy spokojení klienti doporučují produkt či službu. Nenechávejte si proto hodnocení pro sebe a dostatečně jej zvýrazněte.

2) Publikujte články na cizích webech

Článkem nemáme na mysli selfpromo, ale odborné laděné texty, které problematiku produktu či služby řeší do hloubky. Máte-li šanci je publikovat na cizímu blogu nebo magazínu s podobnou cílovou skupinou, jakou je ta vaše, udělejte to. Zajistíte si tím zajímavou (a konverzní) návštěvnost.

3) Budujte se zákazníky hlubší vztah

Opravdu ještě nepoužíváte žádný CRM software? Napravte to a začněte sbírat informace, díky kterým posíláte vztah mezi vámi a zákazníky.

Co je CRM systém, zřejmě tušíte, ale pro jistotu: jedná se o software, který slouží k ukládání klientských informací a jejich následné analýze. Usnadňuje vedení marketingových kampaní, sdílení dokumentů, plánování a další aktivity související se zákaznicky orientovaným managementem.

4) Nabízejte zákazníkům více

Říkají vám něco pojmy jako cross-selling či up-selling? První metoda spočívá v prodeji komplementárních produktů, druhá v propagaci dražších výrobků stejného druhu. Obě aktivity vám usnadní vhodně zvolené CRM řešení.

- Reklama -magazin

Redakce doporučuje

Nejnovější články