spot_img
7.2 C
Brno
spot_img
DomůAktuálněOkamžitá půjčka pro dlužníky - nejlepší nebankovní půjčka online?

Okamžitá půjčka pro dlužníky – nejlepší nebankovní půjčka online?

I přes veškerou snahu se v posledních letech počet exekucí pohybuje kolem 750 tisíc, výjimkou nejsou ani takoví, kteří se musí potýkat třeba s deseti exekucemi najednou. I přesto existují lidé, pro které není hrozba exekucí odstrašující natolik, aby se nezapletli do kolotoče půjček.

Půjčka od banky nebo nejlepší nebankovní půjčka

Půjčit si od banky má stále lepší zvuk, než půjčka od nebankovní instituce. Ale získat půjčku v bance není nijak snadné. Ze zákona má banka povinnost ověřovat klientovu důvěryhodnost a schopnost splácet. Dělá to jednak důkladným dotazováním, studiem bankovních výpisů, ale také prověřováním klienta v registru dlužníků. Tam je nejlépe vidět klientova schopnost splácet a zdá má s půjčkami nějaké negativní zkušenosti.

Povinnost prověřovat klienty v registru dlužníků mají i nebankovní instituce, ale ty se mohou rozhodnout půjčit peníze i tomu, kdo má v registru negativní záznam. Pokud se tak rozhodne, nastaví pro klienta svazující podmínky, které nejsou zdaleka tak výhodné, jako u půjčky v bance. Samozřejmostí je v takovém případě vyšší úrok i RPSN.

Okamžitá půjčka pro dlužníky a další výhody nebankovních půjček

Dlužníkům uvedeným v registru nebo v Centrální evidenci exekucí tak nezbývá než obrátit se pro půjčku mimo bankovní sektor. Přesto mají nebankovní půjčky některé nesporné výhody.

Velmi populární je půjčka online – veškerou administrativu vyřídíte jednoduše přes počítač nebo mobilní telefon, stačí připojení k internetu. Dlužno dodat, že půjčka online je dnes k dostání i u bank, které se rozhodly nezůstat pozadu a tento populární produkt zařadily i do své nabídky, protože přicházely o řadu klientů.

Půjčka online může být také okamžitá půjčka pro dlužníky. I ta nabízí schválení během několika minut a peníze může mít žadatel na účtu ještě v den podání žádosti. Tím hlavním rozdílem je tedy to, že okamžitá půjčka pro dlužníky je určena právě klientům s negativním záznamem v registru dlužníků. Někdy okamžitá půjčka pro dlužníky může vyřešit tíživou finanční situaci (například rozbitou pračku nebo lednici), ale člověk by se k ní měl uchýlit pouze ve chvíli, kdy si je jistý, že je schopen své závazky splácet.

Jak tedy vypadá nejlepší nebankovní půjčka

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože každý klient může přijít s jinými očekáváními. Samozřejmostí nejen u nebankovních produktů je půjčka online, která nabízí rychlé schválení i zaslání peněz na účet. Naopak okamžitá půjčka pro dlužníky patří spíše mezi rizikové produkty, kterým je lepší se vyhnout.

Nejlepší nebankovní půjčka tedy musí být bezpečná a má tak vlastně stejné podmínky jako půjčka v bance. Pokud patříte mezi bonitní klienty, může pro vás být nepodstatné, jestli si vyberete půjčku v bance nebo u nebankovní společnosti, protože do dluhové pasti máte stejně daleko tam i tam.

- Reklama -magazin

Redakce doporučuje

Nejnovější články