spot_img
7.2 C
Brno
spot_img
DomůRady a TipyJak připravit auto na na cesty na dovolenou?

Jak připravit auto na na cesty na dovolenou?

Většina lidí má v oblibě jet na dovolenou autem, a to zejména díky svobodě a volnosti. Z Česka můžete být za několik hodin u moře, ale také navštívit baltské země. Ať už se rozhodnete pro jih nebo sever, nezapomeňte vaše auto dokonale připravit.

1. Zkontrolujte si doklady

Věc banální ba důležitá. Ne jednomu se stalo, že zapomněl na platnost řidičského či občanského průkazu. Myslete, tedy na platnost vašich dokladů, jak řidiče tak i cestující. A rovněž nezapomeňte na všechny doklady od vozidla.

2. Informujte se

Země mohou mít různá opatření a omezení. Pokud jste se rozhodli například pro cestu do Chorvatska a projíždíte přes další země, informujte se nejen o opatřeních v cílové zemi, ale také v zemích, kterými projíždíte. Nezapomeňte do zavazadla přibalit náhradní roušky či respirátory a dezinfekční prostředky.

3. Zkontrolujte vaše auto

Nemusíte to přehánět, ale na základní věci na vozidle byste se určitě měli podívat. A to například na to zda máte dostatek oleje, brzdové či chladicí kapaliny nebo dostatek vody v ostřikovačích. Nezapomeňte změřit tlak v pneumatikách a rovněž zkontrolujte povinnou výbavu – výstražný trojúhelník, reflexní vesty pro celou posádku auta a lékárničku.

4. Myslete na pojištění

PZP (povinné smluvní pojištění) neboli POV (pojištění odpovědnosti vozidla) je povinností, kterou má každý řidič. V dnešní době je možné si toto pojištění vyřídit už i online. Pokud se však chystáte na daleké cesty, výhodou je mít i havarijní pojištění.

5. Co do auta?

Obvykle není dobré balit se krátce před cestou. Dopřejte si čas, abyste na nic nezapomněli. Budete určitě potřebovat vše potřebné jako doklady, peněženku, alespoň část peněz z vašich spoření (vždy je lepší mít rezervu pro případ nouze), mobil, nabíječku, antibakteriální gel, roušku, vodu, malé občerstvení, různé hry pro děti i dospělí, popřípadě teplou deku nebo oblečení, mapu, hygienické potřeby apod.

Šťastnou cestu a jezděte bezpečně!

- Reklama -magazin

Redakce doporučuje

Nejnovější články