spot_img
7.2 C
Brno
spot_img
DomůAktuálněKdy je nutné prokazovat příjmy

Kdy je nutné prokazovat příjmy

I podle toho, jestli po vás bude poskytovatel úvěru vyžadovat prokázání příjmů, lze rozpoznat jeho solidnost. Vždy ale záleží na výši poskytnuté částky.

Na finančním trhu je mnoho poskytovatelů úvěrů, kteří mají odlišné podmínky pro své klienty. Tyto odlišnosti se týkají většinou výše úrokové sazby. Jedním z rozdílů může být také povinnost klienta prokazovat své příjmy.

  • Kdy se tedy připravit na to, že si budete muset od zaměstnavatele vyžádat potvrzení o výši příjmů?

Je to velice jednoduché. Půjčky se liší také tím, jak vysokou finanční částku díky nim získáte. Pokud se obrátíte na banku, budete příjmy prokazovat s největší pravděpodobností vždy. Banky totiž poskytují většinou částky od desítek tisíc korun.

  • Nejvíce využívané jsou v tomto sektoru hypotéky.
  • Podrobnosti o nich se dozvíte na webových stránkách, kde je uvedena hypoteční kalkulačka.

Jsou tu soustředěny nabídky mnoha bankovních institucí a je to tedy pohodlná cesta, jak si mezi nimi vybrat.

U nízkých půjček příjmy prokazovat nemusíte

Nebankovní instituce po vás chtít výši příjmů nemusejí v případě, že žádáte o nízkou finanční hotovost. Většinou se jedná o půjčky bez doložení příjmu typu online půjčka nebo půjčka do výplaty. Je to logické.

  • Tyto jednorázové půjčky mají pomoci v okamžité nouzi a mají dát klientovi k dispozici finanční hotovost v řádu několika set korun nebo maximálně několika tisíc.
  • Jsou využívané většinou na zaplacení složenek, na které prostě ten měsíc nezbylo anebo na pokrytí běžných nákladů v domácnosti.
  • A než byste si vyřídili výpis příjmů, už byste také tuto pomoci nemuseli potřebovat.

Hranice, do které není třeba příjmy prokazovat, jsou různé a dá se podle ní také poznat solidní poskytovatel. Pokud o vás nechce vědět tuto informaci a je ochoten vám zapůjčit i sto tisíc, pak zbystřete. Tou hranicí je většinou maximálně padesát tisíc. Obezřetnost je na místě vždy. I v případě několikasetkorunového dluhu. I tak malá částka může být na počátku velkých problémů. A dostat do ruky exekuční příkaz, jistě není nic, o co by někdo stál.

- Reklama -magazin

Redakce doporučuje

Nejnovější články