spot_img
7.2 C
Brno
spot_img
DomůAktuálněZisky investiční skupiny DRFG se zdvojnásobily

Zisky investiční skupiny DRFG se zdvojnásobily

Rusňákově investiční skupině DRFG se předminulý rok velmi dařilo. Dle hospodářských výsledků v roce 2021 dosáhl její čistý zisk více než 101 milionů korun. To je přibližně dvojnásobek v porovnání s rokem 2020. Obrat v segmentu nemovitostí a finančních služeb v roce 2021 dosáhl 2,5 miliardy korun a obrat divize DRFG TELCO téměř 1,4 miliardy korun.

Development komerčních i rezidenčních nemovitostí

Investiční skupina DRFG skutečně velmi úspěšně vstoupila do segmentu developmentu komerčních i rezidenčních nemovitostí. Svoji pozici upevňuje v aktuálně nejdynamičtějším realitním sektoru průmyslových i logistických staveb. 

Rusňákova skupina dále také posílila fondový byznys podnikání. Nemovitostní fond CREIF, jehož zakladatelem je právě investiční skupina DRFG, rozšířil své portfolio do sousedního Polska, zvýšil svůj fondový kapitál i počet nemovitostí pod správou. 

Zmiňovaná investiční skupina, která se investičními fondy a dluhopisy zabývá již dlouho, rovněž založila fond kvalifikovaných investorů Czech Development Fund SICAV a.s., který se orientuje zejména na development rezidenčních nemovitostí a logisticko-průmyslových staveb. 

Nemovitosti a projekty Rusňákovy investiční skupiny DRFG

Skupinou spravované nemovitosti a realizované developerské projekty v Česku a v Polsku mají nyní tržní hodnotu necelých 16 miliard korun. Polsko obecně považuje skupina za velmi lukrativní trh, o němž je potřeba přemýšlet i v budoucnu.

Skupina je zároveň velmi aktivní v celém segmentu nemovitostí:

  • Počínaje od developmentu komerčních i rezidenčních objektů, 
  • přes dlouhodobou údržbu komerčních nemovitostí, 
  • až po segment nájemního bydlení prostřednictvím dceřiné společnosti Czech Home Capital, v níž se skupina stala v létě 2021 největším akcionářem.

Autor: Michal Pecka

- Reklama -magazin

Redakce doporučuje

Nejnovější články