spot_img
7.2 C
Brno
spot_img
DomůAktuálněPůjčky ihned hotově na směnku

Půjčky ihned hotově na směnku

Máte problémy s půjčkou, nemáte šanci na získání financí od banky nebo větší nebankovní společnosti a dostali jste nabídku půjčky na směnku? Nevíte přesně, co od tohoto typu půjčky očekávat nebo máte strach, že by vaše směnka mohla být zneužita? Pokud si však vše zkontrolujete a půjčka na směnku bude mít správné parametry, nemusíte se ničeho obávat. Směnky mají dlouhou tradici a jsou jedním ze způsobů zajištění půjčky. Fungují především u půjček mezi fyzickými osobami.

Směnka jako cenný papír

U poskytovatelů jsou směnky oblíbené, jedná se totiž o cenný papír, se kterým lze dále obchodovat a předmět směnky je poměrně snadno vymahatelný. Zákon přesně definuje náležitosti, které musí směnka obsahovat, jinak by nebyla platná. Jedná se především o vymezení práv i povinností dlužníka i věřitele. Osoba, která směnku podepíše, se zavazuje k tomu, že v době, která je na směnce uvedena zaplatí majiteli směnky uvedenou částku způsobem, který je ve směnce také sjednán.

Podoba směnky dána není

Nikde není uvedeno, jakou podobu má směnka mít, neexistuje tedy předepsaný formulář, pouze údaje, které ve směnce být musejí. Jedná se o označení, že se jedná o směnku, slib zaplatit určenou sumu, údaj o splatnosti a místu, kde bude zaplaceno, jméno toho, komu má být zaplaceno, datum a místo vystavení směnky a podpis toho, kdo směnku vystavil. Směnka musí mít vždy písemnou formu.

Směnku si vždy zkontrolujte

Nikdy nepodepisujte směnku, aniž byste se důkladně seznámili s jejím obsahem. Pokud směnku podepíšete, nebudete už mít možnost měnit její obsah a mohli byste doplatit například na to, že by do směnky mohly být doplněny podmínky pro vás nevýhodné. Částku nechte napsat slovy, aby nemohla být změněna. Pokud nechcete, aby se s vaší směnkou obchodovalo, můžete označit osobu, které jako jediné bude směnka proplacena. Pak nemůže být vaše směnka dále prodávána.

Ručit se dá i šperky ze stříbra, ale, a to je výhodnější i šperky ze zlata. Zde si můžete přečíst více infomací o drahých kovech.

Předchozí článek
Další článek
- Reklama -magazin

Redakce doporučuje

Nejnovější články