spot_img
7.2 C
Brno
spot_img
DomůInvesticePojištění odpovědnosti je důležité. Přečtěte si proč

Pojištění odpovědnosti je důležité. Přečtěte si proč

Nabídka pojistných produktů je pestrá. Obrazně řečeno jde o bonboniéru, na které si pochutná téměř každý. O některé cukrovinky však paradoxně není takový zájem jako o ostatní, přestože jsou mnohem chutnější než ostatní. Mezi ty nejlepší a zároveň tak trochu přehlížené bonbóny v pojišťovací bonboniéře patří pojištění odpovědnosti. Proč se po něm vyplatí sáhnout i vám?

Ideální svět bohužel neexistuje. Náhodné nehody a další šlamastiky, ve kterých jde o zdraví i peníze, se dějí v běžném občanském životě i na pracovišti – a pokud někdo zaviní škodu, nese za ní odpovědnost. Jak velkou, to už závisí na konkrétní situaci.

Co se týče běžného občanského života, před škodami způsobenými dalším osobám vás může poměrně spolehlivě ochránit kvalitní pojištění odpovědnosti za škodu. Mezi typické příklady, kdy je uzavřená pojistka takříkajíc k nezaplacení, patří vytopení sousedů, ale třeba i srážka na lyžích nebo pád stromu na sousedův pozemek. Výhodou tzv. pojistky na blbost je krytí pro všechny členy domácnosti a možnost pojištění domácích mazlíčků (někdy dokonce bývá standardem).

Jak je to se škodou v zaměstnání?

Za své jednání je samozřejmě odpovědný také zaměstnanec. Ale zatímco v běžném občanském životě není výše odpovědnosti nijak omezená, u škody způsobené zaměstnavateli platí dle zákoníku práce limit 4,5násobku průměrné hrubé mzdy. Ovšem ne vždy a za všech okolností. Pokud zaměstnanec uzavře se zaměstnavatelem smlouvu o odpovědnosti za škodu svěřených hodnot či jinou podobnou smlouvu, uvedený limit pozbývá platnosti.

Jak pro pojištění na blbost pro zaměstnance, tak pro pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě platí, že pokud pojistník způsobí škodu úmyslně nebo pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek, pojišťovna odpovědnost za náhradu škody nepřevezme.


Chcete mít jistotu při výběru správného pojištění? Využijte portál srovnátor a zvolte vhodné pojištění odpovědnosti přímo pro Vás.


- Reklama -magazin

Redakce doporučuje

Nejnovější články