spot_img
7.2 C
Brno
spot_img
DomůRady a TipyKde začít s hledáním práce

Kde začít s hledáním práce

Nové zaměstnání v nabídkách inzerce práce zdarma možná hledáte poprvé anebo jste jej možná měnili již mnohokrát. Hledání místa vás však tak jako tak staví na startovní čáru, kde se můžete cítit tak trochu nejistě. Není však třeba panikařit, tento proces absolvuje za život takřka každý, kdo chce a může pracovat a není podnikatelem, až na velmi vzácné výjimky. Není tedy tak vysoká pravděpodobnost, že právě vy byste nezvládli novou práci najít. Množství kroků vás může trochu převálcovat, a proto jsme pro vás zjednodušili sled úkonů, které budete muset projít.

Připravená dokumentace

Ještě, než budete procházet a třídit nabídky zaměstnání, měli byste oprášit (anebo nově vytvořit) univerzální verzi svého životopisu a motivačního dopisu, které následně upravíte pro konkrétní pozice. K psaní se vám budou hodit přesná data osobního charakteru i oficiální názvy absolvovaných škol, časová rozmezí u studia i pracovních zkušeností a další údaje, které si nemusíte úplně vybavovat. Proto je dobré najít si dokumentaci z bývalých zaměstnání, maturitní vysvědčení, diplomy, certifikáty a další důležité písemnosti.

Zmapovaný trh

Když si budete jisti, že máte co posílat, podívejte se, kam by se vám líbilo chodit do práce. Inzertních serverů práce je mnoho, nabídek obvykle taktéž, pokud nejste extrémně úzce profilovaní. I tak můžete zvážit změnu směru, pokud by se nic nenaskytlo. Udělejte si přehled o tom, který typ míst je pro vás nejvýhodnější a odpovídá vašim životním i profesním prioritám. Pak začněte rozesílat a dejte si pozor, ať například nezaměníte maily určené na různá místa.

Dohodnuté pohovory

Zbývá již jen čekat, jestli vám někdo nabídne termín pohovoru a tento případně potvrdit. Následuje příprava na setkání tváří v tvář, to je však již součástí další fáze hledání zaměstnání. Pokud jste se dostali až do tohoto bodu, věřte, že vaše šance na podpis pracovní smlouvy v blízké době se zásadně zvýšily.

- Reklama -magazin

Redakce doporučuje

Nejnovější články