spot_img
7.2 C
Brno
spot_img
DomůRady a TipyJaká důležitá pravidla musíte dodržet, když píšete životopis?

Jaká důležitá pravidla musíte dodržet, když píšete životopis?

Kdykoliv se hlásíte na novou pracovní pozici, tak po vás v první řadě zaměstnavatel požaduje životopis. Životopis je totiž dokumentem, který funguje v případě každé osoby jako jakási vizitka, vypovídající o profesních i soukromých dovednostech a znalostech.

I při psaní životopisu ale musíte dodržet určitá pravidla, která automaticky umožní vašemu potencionálnímu zaměstnavateli rychleji a přehledněji vyčíst informace o vaší osobě.

Dodržujte jednotný styl textu

Představte si, že se takovému manažerovi mohou v případě nabídky práce rovnou sejít i desítky životopisů. Přitom musí každý životopis pročíst a hledat v něm informace, které potřebuje. To mu bude výrazně ztěžovat moment, kdy bude životopis kompletně nepřehledný a nejspíše ho také dříve nebo později úplně přeskočí.

Proto zvolte klasický, nejlépe patkový font, a celý styl držte po celý dokument. Vyčleňte si tedy několik jednoduchých nadpisů, k tomu jednoduché designové prvky a udělejte text co nejjednodušší.

Vždy se držte jen v jednom jazyce

Může se často stát, že se v rámci dovednostní nebo jazykových zkušeností budete moci vyjadřovat ve více jazycích. U toho je potřeba myslet především na to, abyste drželi kompletně celý životopis v jednom jediném jazyce. Některá volná místa, která jsou vysoce odborná pochopitelně budou vyžadovat, aby v životopise byly i cizí výrazy. To je pochopitelně v pořádku.

Dodržujte standardní velikosti

Ať už se bavíme o velikosti písma, nebo formátu papíru, tak se držte v klasickém standardu. U některé práce je to navíc vyloženě vaše vizitka, protože dovednosti v oblasti práce s informačními technologiemi a formátováním dokumentů je součástí běžného pracovního programu celé řady lidí. Zásadním důvodem především je, aby byla dodržena jednoduchá čtivost obsahu.

- Reklama -magazin

Redakce doporučuje

Nejnovější články