spot_img
7.2 C
Brno
spot_img
DomůAktuálněJohnson slíbil více peněz na infrastrukturu, pokud bude premiérem

Johnson slíbil více peněz na infrastrukturu, pokud bude premiérem

Boris Johnson, kandidát na post šéfa britské Konzervativní strany a křeslo premiéra, by byl v případě svého vítězství ochotný zvýšit vládní půjčky na posílení britské infrastruktury.

Boris Johnson

Johnson, který je v současnosti favoritem v souboji s ministrem zahraničí Jeremym Huntem, pro televizi Sky News také řekl, že vláda v předchozích letech nevynaložila dost financí na veřejné služby, jako je vzdělávání. Británie podle něj potřebuje zvýšit výdaje a snížit daňové sazby, aby podpořila hospodářský růst.

Na otázku, zda by zvýšil půjčky, odpověděl: „Pokud by to byly půjčky na financování velkého projektu infrastruktury a budeme mít možnost půjčit si za nízké ceny z dlouhodobého hlediska, pak bychom to měli udělat.“

„V současnosti máme na to prostor a máme v úmyslu ho využít,“ řekl Johnson pro Sky News.

Johnson už udělal sérii slibů, že zvýší veřejné výdaje, pokud se stane premiérem, od investic do dopravy až po celostátní zavedení super rychlého širokopásmového připojení a zvýšení počtu policistů, přičemž chce zredukovat daně pro nízké i vyšší příjmové skupiny.

Brexit

Bývalý ministr zahraničí Johnson i současný šéf diplomacie Hunt soupeří o to, kdo z nich nahradí Theresu Mayů a dokončí brexit, který byl odložen do 31. října.

Vzhledem k tomu, že o vítězi rozhodnou členové strany, kteří podporovali brexit, Hunt přitvrdil svou rétoriku a uvedl, že pokud to bude nutné, plánuje vyvést Británii z EU i bez dohody. A zopakoval, že chce brexit uzavřít 31. října.

- Reklama -magazin

Redakce doporučuje

Nejnovější články