spot_img
7.2 C
Brno
spot_img
DomůRady a TipyZnáte výhody all-in-one platebních terminálů?

Znáte výhody all-in-one platebních terminálů?

Máte svou prodejnu, stánek či restauraci? Řešíte EET, pokladnu a efektivní vedení prodejů? Už jste slyšeli o all-in-one? Co to je a jaké přináší výhody se dozvíte v našem článku.

V dnešní době se všichni snaží všechno elektronizovat. Výjimkou není ani placení a vystavování účtenek. Při zařizování prodejny nebo restaurace se jistě neobejdete bez pokladny a platebního terminálu. Protože upřímně, kdo v dnešní době u sebe nosí pořád hotovost? Lidé si zvykli platit kartou úplně všude. Jděte s dobou a nabídněte svým zákazníkům tuto možnost i vy.

Co je to all-in-one?

Trendem moderní doby je šetřit. Šetřit co se dá – peníze, místo, energii a dokonce i čas. Platební terminál all-in-one, někdo si možná dokáže již představit, je všestranné zařízení, které zvládne přijímat platby, tisknou účtenky, evidovat EET a celkově zastává veškeré činnosti, které od pokladního systému očekáváte.

Proč propojit terminál a pokladnu?

Propojit platební terminál a pokladu se může zdát někomu zbytečné. My si myslíme, že si v tomto propojení nakonec každý najde svou výhodu. Mezi ty hlavní patří například:

 • při placení nemusíte přepisovat částku do terminálu, což eliminuje chybovost
 • platba bude pro zákazníky rychlá a bezproblémová
 • nakonec můžete mít dobrý pocit i z toho, že jste pomohli planetě, protože tisknete pouze jednu účtenku na pokladně nebo na terminálu.

Výhody all-in-one platebního systému

Platební systém all-in-one přináší podnikatelům nespočet výhod. Jaké to jsou?

 • Mobilita – terminál je přenosný, díky čemuž nejste vázáni k pultu s pokladnou
 • Více IČ na jednom terminálu – jedna provozovna, více prodejců a jeden all-in-one pro všechny
 • Multikonektivita – terminál lze používat s připojením přes wifi, bluetooth i mobilní data a krom toho funguje i na datovou kartu
 • Android systém – operační systém Android poskytuje využívání nejrůznějších aplikací na míru vašeho podnikání a lze jednoduše rozšiřovat funkce díky aktualizacím a novým aplikacím
 • Podpora všech plateb – přijímání plateb s all-in-one už nebude omezené, můžete s ním přijímat všechny platby od Visa, Mastercard, přes Maestro, Garmin Pay, až po Apple Pay
 • Podpora stravenkových a benefitních karet – čím dál rozšířenější jsou elektronické stravenky Sodexo, Edenred či UP nebo karty Benefit plus, s tímto terminálem můžete svým zákazníkům nabídnout všechny možnosti
 • Propojení platebního terminálu s pokladní systémem
 • Čtečka QR kódu – možnost platit skrz QR kód
 • Cena – ušetříte kromě jiného i své peníze, nejenže nebudete muset kupovat několik zařízení, all-in-one jsou na trhu k dostání za příznivé ceny

TIP: Víte, jak zvládnout fungování e-shopu?

Kdo all-in-one využije?

Kdokoliv, kdo provozuje jakoukoliv formu prodeje, jistě pokladní systém s platebním terminálem a tiskárnou v jednom ocení.

Restaurace

V restauraci si tento systém získal přezdívku “mobilní číšník.” Především obsluha v restauracích, kavárnách či barech ocení mobilitu přenosného terminálu, díky které nemusí absolvovat tlačenici u pevné pokladny. Kromě placení lze terminál využít i na příjem objednávek a přesun informací do kuchyně. Obsluha tak ušetří pár kroků a mezitím, co by normálně běžela kuchaři říct objednávku, nebo ji z papíru přepisovala do poklady, může chystat pití nebo se věnovat dalším hostům. A ještě navíc může obsluha přímo u stolu rozdělit účet mezi zákazníky a rozlišit platby kartou či hotově.

Maloobchod

Kadeřnictví, tetovací salony nebo kosmetická centra – tyto místa jsou charakteristická tím, že zde často pracuje několik osob se svým IČ. V tom případě, by každý z nich musel mít svou pokladu. Proč si ale nepořídit all-in-one, který zvládne provoz i několik IČ v rámci jedné prodejny? Kromě toho tento systém zbytečně nezabírá polovinu místa na pultu.

TIP: Podívejte se na inspiraci pro pomoc při začátcích podnikání.

Stánky

Stánkaři jistě ocení možnost vložení datové karty, díky které se vyhnou nutnosti připojení na wifi, které je uprostřed města často problémové. Ani neustálý přístup k elektřině není nutný. Stánkaři tak mohou bezstarostně jezdit od města k městu, z jednoho trhu na druhý a nemusí řešit problémy s internetovým připojením.

Klára Kohoutová, SEO služby a copywriting

- Reklama -magazin

Redakce doporučuje

Nejnovější články