spot_img
18.5 C
Brno
spot_img
DomůRady a TipyZdravotní pojištění cizinců: nutnost pro všechny příchozí do Česka

Zdravotní pojištění cizinců: nutnost pro všechny příchozí do Česka

Zajít k lékaři? Nechat se oočkovat? Pro našince zcela běžná záležitost, nad kterou se nepozastavují. V naprosto odlišné situaci jsou cizinci, kteří musí mít uzavřené cestovní pojištění při turistických výletech nebo komerční zdravotní pojištění při delších pobytech trvajících do 90 dnů. Jedná se typicky o zahraniční pracovníky, kteří pracují na dohodu o provedení práce. Z té se neodvádí zdravotní a sociální pojištění, proto nemají nárok ani na bezplatné ošetření. Jenže úrazy či nehody se nevyhýbají tuzemcům ani cizincům. Co dělat?

Komerční zdravotní pojištění cizinců

Cizinci hledající v Česku práci často přicházejí ve skupinách nebo s rodinami. Během jejich dočasného pobytu nejsou zdravotně pojištěni a je jen na nich, aby si jej zajistili sami pomocí komerčního produktu. To je rozdíl oproti Čechům, kteří mohou využít systém veřejného zdravotního systému. Částky za ošetření, za operaci nebo za konkrétní výkony mohou být vysoké, proto je komplexní zdravotní pojištění cizinců od SV pojišťovny naprostá nezbytnost.

Základní pojištění

Zdravotní pojištění se uzavírá v základní variantě, která je vhodná pro zajištění nezbytné léčby při zranění či onemocnění. Může jít o autonehodu na silnici, kolaps či úraz v pracovním prostředí. Pro tuto variantu pojištění se mohou rozhodnout pracovníci, jejich rodinní příslušníci i studenti žádající o vízum. Pojistka „Welcome Standard“ kryje nutnou a neodkladnou péči až do výše 60 000 EUR, přičemž se nevztahuje na chronická a jiná onemocnění známá před samotným sjednáním pojištění (např. rakovina, HIV, Alzheimerova choroba).

Další možnosti pojištění

Základní variantu pojištění doplňuje možnost „Plus“, která rovněž kryje nutnou a neodkladnou péči, ale až do výše 80 000 EUR. Další verze využijí členové rodiny včetně dětí nebo studentů. Pojistnou smlouvu „Prenatal“ je jako stvořená pro těhotné ženy, kterým pokrývá náklady na porod a péči o novorozence. Pro starší děti se může sjednat pojistka „Baby“ nebo „Dítě+“, v tomto případě je maximální pojistný limit na událost až 400 000 EUR.

- Reklama -magazin

Redakce doporučuje

Nejnovější články