spot_img
10.1 C
Brno
spot_img
DomůRady a TipySrovnání PureVPN proti LimeVPN: Která VPN vyhrála?

Srovnání PureVPN proti LimeVPN: Která VPN vyhrála?

Která VPN nabízí více, PureVPN, nebo se spíše vyplatí LimeVPN? Porovnali jsme obě VPN, přičemž konečné skóre je 8/10 vs 4,8/10.

Rychlost PureVPN – LimeVPN, která sviští rychleji?

U VPN se vyplatí koukat zejména na rychlost, což platí také o PureVPN a LimeVPN.

První jmenovaná v našem testu dosáhla rychlosti 123 Mb/s, druhá VPN dosáhla průměrné hodnoty 14 Mb/s. PureVPN se ukázala o 109 Mb/s rychlejší oproti Lime VPN.

Z měření vyplynulo, že průměrný upload u Pure VPN dosáhl hodnoty 51 Mb/s. Lime VPN dosáhla rychlosti 3 Mb/s, čili je o 48 Mb/s pomalejší.

Parametr rychlost odezvy dosáhl u první VPN hodnoty 12 ms. U Lime VPN jsme naměřili průměrných 198 ms. Pro rychlost odezvu platí, že nižší hodnota je výhodnější, tudíž PureVPN v porovnání byla o 186 ms lepší.

Skóre recenze PureVPN vs. LimeVPN činí 8 /10 – 3/10.

Zvládá PureVPN streamování Netflixu?

Rychlost downloadu je pro odblokování zahraničního Netflixu klíčová, PureVPN tuto možnost umí. VPN obvykle stačí zapnout a vybrat zemi, LimeVPN cizojazyčný Netflix odblokovat dokáže.

Pokud budete mít VPN, můžete odblokovat videa na YouTube, která jsou v Česku skrytá. LimeVPN takovou schopnost nabízí. Druhá z VPN funkci obejití YouTube zámku má.

Kvalitní VPN mají zahrnutu ochranu před únikem DNS, zvládají multi-hop připojení a whitelist. Kupříkladu Pure VPN obsahuje ochranu před únikem DNS a LimeVPN pro příklad neposkytuje funkci whitelist.

Co se týká funkcí, je výsledek 7 /10 versus 7/10.

Jak je na tom Pure VPN v nabídce počtu zemí a serverů?

Nízká nabídka VPN serverů může způsobit nízkou rychlost, Pure VPN má pod křídly 6 500 serverů, v aplikaci LimeVPN jsme našli 17 serverů. První z VPN jich tak nabízí o 6483 víc .

Podobně důležitý je počet zemí, u Lime VPN je 10. Srovnávaná VPN jich nabízí 42, tedy o 32 víc. V tomto srovnání tak vítězí .

Významný je také počet současně připojitelných zařízení, kterých PureVPN připojí 10. LimeVPN dokáže současně připojit 20 zařízení. Přehled všech parametrů najdete v článku nejlepší VPN.

Které platformy umí PureVPN a které umí LimeVPN?

Jedním z první parametrů VPN, na které byste měli koukat, jsou podporované platformy, PureVPN zvládne zařízení se systémem Android a zabezpečí iOS. Srovnávaná VPN LimeVPN iOS pokrývá, zařízení s Androidem dokáže připojit.

Provoz VPN se řídí zákony země, kde má společnost sídlo, což platí také o sdílení informací o provozu se státními orgány. PureVPN má původ na Britských Panenských ostrovech. Druhá porovnávaná VPN má původ v Singapuru.

Aplikace PureVPN není k dostání v českém jazyce, Lime VPN česky taky není.

U známkování podporovaných platforem dosáhla Pure VPN skóre 10/10, LimeVPN získala 7/10.

Srovnání cen PureVPN versus LimeVPN

LimeVPN lze pořídit již za 271 Kč měsíčně, druhou VPN si lze předplatit již od 49 Kč měsíčně. Výsledná známka za poměr nabízených funkcí a ceny je 7/10 pro první ze srovnávaných služeb a 1 z 10 pro porovnávanou VPN službu.

- Reklama -magazin

Redakce doporučuje

Nejnovější články